0
دوازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز؛

۴۷ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد ریال در شیراز به بهره‌برداری رسید

  • کد خبر : 39063
  • 09 شهریور 1402 - 16:25
۴۷ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد ریال در شیراز به بهره‌برداری رسید
۴۷ پروژه محرومیت‌زدایی هم‌زمان با هفته دولت در دوازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ ميليارد ریال در ۱۰ منطقه اين کلان‌شهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، ۴۷ پروژه محرومیت‌زدایی هم‌زمان با هفته دولت در دوازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۱۰ منطقه این کلان‌شهر به بهره‌برداری رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این آیین اظهار کرد: در شورای ششم شیراز ٧٢ رویکرد تعریف کرده‌ایم که حرکت جهادی یکی از آن‌هاست و امروز مدعی هستیم که در بخش‌های مختلف پروژه‌ها در سرفصل گوناگون در حال اجرا است.

سید ابراهیم حسینی خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای اصلی ما نیز سومین حرم اهل بیت(ع) بوده که سندی جامع برای آن تدوین شده که یکی از محورهای آن شاخص محرومیت‌زدایی است.

شهردار کلان‌شهر شیراز در آیین افتتاح ۴۷ پروژه محرومیت‌زدایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: در بهمن ماه سال گذشته عملیات اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی در ۴۰ محله در قالب ٧٧ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال در سطح مناطق یازده‌گانه کلانشهر شیراز در دستور کار قرار گرفت که امروز به صورت خاص فاز نخست در قالب ۴۷ پروژه‌ با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به افتتاح رسید‌.

اسدی ادامه داد: در دوازهمین گام جهش عمرانی شهرداری شاهد اقدام موثر و فعال در همه ابعاد هستیم.

او با بیان اینکه ٣ درصد از بودجه کل عمرانی شهرداری شیراز به رفع محرومیت و پروژه‌های محرومیت‌زدایی اختصاص داده شد، گفت: سال گذشته در ۴۰ محله محروم و هدف، ٧٧ پروژه به ارزش پنج هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال تعریف شد که امروز شاهد افتتاح ۴۷ پروژه آن به اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هستیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز ادامه داد: شهرداری طی یک برنامه چهارماهه با تحلیل و مطالعات لازم، در مناطق یازده‌گانه معابر فرعی، خاکی و عرض کم را تعریف کرد و این راستا ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای ۶ میلیون مترمربع معابر شهری و ٧٠٠ هزار تن آسفالت تعریف کرد که موجب امیدآفرینی شده است.

اسدی عنوان کرد: برای هفته دولت نیز ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح و یا کلنگ‌زنی داریم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: شاهد تعامل و همراهی بین شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با دیگر دستگاه‌های حاکمیتی هستیم که نتیجه آن ارائه خدمات در محروم‌ترین نقاط این کلان‌شهر بوده است.

جعفر قادری ادامه داد: تلاش ما این بوده که در بودجه‌های سالانه و برنامه‌های توسعه‌ای کشور و همچنین قوانین دیگری همانند قانون تأمین مالی توسعه زیرساخت‌ها کمک کنیم تا موانع قانونی برداشته شود.

او خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طرح تأمین مالی استفاده از ظرفیت و منابع مردمی پیش‌بینی شده است.

عضو اقتصاددان مجلس شورای اسلامی شهر اضافه کرد: در احکامی که در برنامه هفتم توسعه کشور آمده نیز از دیدگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.

قادری یادآور شد: در سفر دوم هیئت دولت به استان فارس هم طرح‌ها و برنامه‌های خوبی دیده شده و اخیرا جلسه‌ای در خصوص بحث کمربندی شیراز نیز برگزار و مطالعه رینگ دوم کمربندی در دستور کار قرار گرفته و بخش‌های قابل واگذاری به شهرداری شیراز بررسی خواهد شد.

سخنگو و رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در فاز نخست فعالیت‌های محرومیت‌زدایی به یک فهم مشترک رسیدیم و قرار است عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم.

سیده مریم حسینی به مردم منطقه ٩ کلان‌شهر شیراز نوید داد که در شش ماهه دوم امسال اتفاقات بهتری در رفع محرومیت از این منطقه اجرایی می‌شود

او گفت: در این راستا ٧٢ پروژه تعریف شده که منطقه ٩ شیراز شرایط بهتری از نظر رفع محرومیت پیدا خواهد کرد.

رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در هفته‌ای که مزین به دو شهید والامقام دولت است، پروژه‌های محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری رسید که در کشور بی‌نظیر است، چراکه در سال‌های گذشته محرومیت‌زدایی به اسم محرومیت با شرایط خاصی ایجاد شد.

حسینی ادامه داد: در سایه کم‌توجهی و غفلت و کمبود بودجه، تفکرها بر محرومیت‌زدایی متمرکز شد و در این راستا در شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیونی تحت عنوان ساماندهی حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار با تفکر ازبین بردن محرومیت، ایجاد شد.

اجرای عملیات لوله‌گذاری کوچه شهید محمود صالحی منشعب از خیابان ابیوردی یک، اجرای عملیات لوله‌گذاری منشعب از ابیوردی (ابیوردی یک، کوچه ۱۱ حسن‌آباد)، تملک املاک و بازگشایی معبر محله ابیوردی (کوچه جمشیدی) و تملک املاک و بازگشایی معبر محله مهدی‌آباد در منطقه یک و لوله‌گذاری منشعبات خیابان کارگر کوچه ۲۲، احداث سرویس بهداشتی در بوستان شکوفه، تملک و بازگشایی شهرک بهار به متراژ ۱۶۹.۶۸ مترمربع، بهسازی و مرمت جداره‌ها و دیواره‌های محله قیام فاز یک، بهسازی و مرمت جداره‌ها و دیواره‌های محله قیام فاز ۲، تملک و بازگشایی معبر شیخ علی چوپان به متراژ ۴۲۰.۶ مترمربع و احداث سرویس بهداشتی در محله شیخ علی چوپان در منطقه ۲ هستند که امروز به بهره‌برداری رسیدند.

بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محله برآفتاب سعدی فاز یک، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محله برآفتاب سعدی فاز ۲، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محدوده خیابان آبخوان غربی و شرقی، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محدوده بلوار شهید وفایی و شهرک امام حسین‌(ع) از پروژه‌های محرومیت‌زدایی منطقه ۳ و لوله‌گذاری قلعه عادل‌آباد، لوله‌گذاری معبر اصلی گلشن و بهسازی معابر و آسفالت گلشن در منطقه ۴ به بهره‌برداری رسیدند.

عملیات جدول‌گذاری، کانیواگذاری، زیرسازی و آسفالت عدالت، گفتار، سپاه جنوبی، ۴۵ متری دولت و کوشک میدان، تعمیر و مرمت جداول کوشک میدان و خرید پمپ آب جهت مدیریت بحران از پروژه‌های منطقه ۵ و لوله‌گذاری شهرک جوادیه پروژه محرومیت‌زدایی منطقه ۶ شهرداری شیراز بوده است.

لوله گذاری کوچه ۸۹ کوشکک، بهسازی، زیرسازی و آسفالت سهل‌آباد، ایستگاه اتوبوس وزیرآباد، بهسازی بلوار سادات سهل‌آباد و لکه‌گیری و روکش آسفالت بلوار سادات سهل‌آباد از پروژه‌های محرومیت‌زدایی منطقه ۷ و کف‌سازی، بدنه‌سازی، جداره سازی و تأسیسات شهری محله هجرت، لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی محله هجرت، تأسیسات برقی و مکانیکی (تأمین روشنایی و نورپردازی) هجرت، جمع‌آوری آب‌های سطحی (لوله‌گذاری) بالاکفت،

زیرسازی و آسفالت معابر بالاکفت، جابه‌جایی شبکه برق سنگ سیاه، کف‌سازی، بدنه‌سازی، جداره‌سازی و نورپردازی لب آب، زیرسازی و آسفالت معابر تیموری، جمع‌آوری آب‌های سطحی (لوله‌گذاری) تیموری و کف‌سازی، بدنه‌سازی و جداره‌سازی تیموری از پروژه‌های بهره‌برداری شده در منطقه ۸ هستند.

لکه‌گیری و روکش آسفالت مهدی‌آباد، جدول‌گذاری مهدی‌آباد و لوله‌گذاری مهدی‌آباد در منطقه ۹ و زیرسازی و آسفالت محله قناعت‌پیشه، جدول‌گذاری محله شاهیجان، کانیوا‌گذاری محله شاهیجان، آسفالت محله شاهیجان، پیاده‌رو سازی محله شاهیجان، لوله‌گذاری خیابان بنیانی و پل عابر پیاده فلزی خیابان بنیانی در منطقه ۱۱ به بهره‌برداری رسیدند.

 

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=39063

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.