4

بیش از ۲۸ هزار مددجوی بهزیستی از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کردند

  • کد خبر : 16906
  • 31 خرداد 1402 - 0:18
بیش از ۲۸ هزار مددجوی بهزیستی از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کردند
محسن ایروانی، سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی از پرداخت ۲۹۳ میلیارد تومان مشوق‌های بیمه‌ای برای ۲۸ هزار و ۵۰۶ مددجوی سازمان بهزیستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

آونگ پرس ، ایروانی با بیان اینکه به منظور فراهم آوردن انگیزه ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای جامعه هدف و ترغیب کارفرمایان برای جذب آنان، مشوق حمایتی به عنوان بیمه سهم کارفرما پرداخت می‌شود، گفت: در سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۴۶ فرد دارای معلولیت با پرداخت اعتباری معادل ۱۹۶ میلیارد تومان از خدمات بیمه سهم کارآفرینی و خویش فرمایی بهره مند شده اند.

وی در پاسخ به اینکه چه کارفرمایانی می‌توانند از این امتیاز بهره مند شوند، گفت: کارفرمایانی که نسبت به اشتغال جامعه هدف اقدام و حق بیمه آنان (سهم کارفرما) را به سازمان تأمین اجتماعی واریز و بر اساس قانون کار حقوق و دستمزد پرداخت کنند، بر اساس نتایج حاصل از جدول تعیین امتیازات کارفرمایان متقاضی و پس از تأیید کمیته اشتغال مشمول دریافت بیمه سهم کارفرما می‌شوند.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی در خصوص افرادی که می‌توانند از این طرح استفاده کنند، گفت: افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اعم از گروه‌های افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها، زنان خودسرپرست و بد سرپرست، فرزندان بی سرپرست ترخیص شده از مراکز شبانه روزی، معتادین بهبود یافته در مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی، آسیب دیدگان اجتماعی و افراد در معرض آسیب که توسط حوزه اشتغال به کارفرما معرفی و به کار گمارده شده اند شامل این طرح می‌شوند.

ایروانی همچنین در خصوص پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی مددجویان سازمان بهزیستی گفت: در این طرح به‌منظور تسهیلگری و تثبیت اشتغال مددجویان این سازمان حداکثر به میزان ۲۰ درصد حداقل مزد تعیین‌شده کارگر مشمول قانون کار در آن سال و به مدت پنج سال، مطابق دستورالعمل مربوطه به مددجوی خود اشتغال مذکور پرداخت می‌شود.

وی افزود: سال گذشته همچنین هشت هزار و ۲۱۳ نفر از جامعه هدف نیازمند نیز از این خدمات برخوردار شده اند که مبلغ ۶۲ میلیارد تومان برای بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمائی آنان پرداخت شده است.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در بخشی دیگر از حمایت‌های سازمان بهزیستی یارانه ارتقا کارایی افراد دارای معلولیت پرداخت می‌شود، تشریح کرد: بخشی از مجموع حقوق پرداختی (حداقل قانون کار) از طریق سازمان بهزیستی در قبال به کار گیری افراد دارای معلولیت به کارفرمایان بخش غیردولتی انجام می‌گیرد و تعیین میزان پرداخت یارانه ارتقا کارآیی معلولان بر اساس میزان شدت و تأثیر معلولیت در محدودیت کارآیی معلولان برای شغل در نظر گرفته شده از حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد قرارداد کار و تا سقف حداقل حقوق و دستمزد قانون کار طبق جدول تعیین سطح معلولیت پس از تأیید کمیته اشتغال وکارآفرینی به کارفرما قابل پرداخت است.

ایروانی دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی افزود: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۵ میلیارد تومان یارانه برای ارتقای کارایی افراد دارای معلولیت سه هزار و ۱۶۸ مددجوی سازمان بهزیستی پرداخت شده است.

وی در پایان گفت: اجرای معافیت بیمه‌ای از طریق اتصال وب سرویس‌های سازمان بهزیستی و سازمان تأمین اجتماعی میسر شده است و در حال حاضر اطلاعات ۳۰ هزار نفر از افراد بهره مند از مشوق حمایتی به سازمان تأمین برای بارگزاری در سامانه ارسال شده است.

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=16906

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.