3
مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس:

مزایای سخت و زیان‌آوری به صندوق هنرمندان تعلق نمی‌گیرد

  • کد خبر : 27353
  • 20 تیر 1402 - 20:34
مزایای سخت و زیان‌آوری به صندوق هنرمندان تعلق نمی‌گیرد
مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس گفت: هنرمندانی که از طریق صندوق هنر تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، بیمه شده آزاد هستند و مشمول مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور نمی‌شوند.

آونگ پرس ، جلیل مرادی سه‌شنبه ٢٠ تیرماه در یک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد: برای بهره‌مندی خبرنگاران از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، باید حق بیمه افراد به مدت تعیین شده قانونی، از طریق رسانه پرداخت شده باشد.

او گفت: مشاغلی که ادعا دارند باید سخت و زیان‌آور محسوب شوند باید تقاضایشان در کارگروهی که اعضاء آن از اداره کل تعاون، تامین اجتماعی، علوم پزشکی و کارفرما و بیمه شده، هستند بررسی و تائید شود.

منفی شدن بیمه شده به مستمری بگیر یک تهدید است

مرادی همچنین با بیان اینکه هزینه‌های اداره کل تامین اجتماعی فارس بیش از درآمدهایش است، گفت: امروز خطری که سازمان را تهدید می‌کند، منفی شدن نسبت تعداد بیمه شدگان به مستمری بگیران است.

این مقام مسئول ضمن یادآوری اینکه آخرین ضریب قابل قبول در بحث ورودی‌ها و خروجی‌های سازمان تامین اجتماعی، ضریب پشتیبانی چهار است، گفت: در حال حاضر این ضریب به عدد ٣.٩ رسیده و روند ورودی‌های سازمان را منفی کرده است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه در حال حاضر استان از نظر تعداد جمعیت بازنشستگان در رتبه شش کشور قرار دارد، عنوان کرد: با احتساب بیمه شدگان و مستمری بگیران، نیمی از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

مرادی، تعداد کارگاه‌های فعال و غیرفعال تحت پوشش تامین اجتماعی فارس را ۱۴١ هزار و ١۶٣ واحد اعلام و اضافه کرد: بخشودگی جرائم کارفرمایان مشمول این قانون، تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت و بهره مندی از بخشودگی ١٠٠ درصدی بستگی به تعداد تقسیط آن دارد.

طرح بیمه خانواده ایرانی

او همچنین از طرح فراگیر بیمه خانواده ایرانی سخن گفت و افزود: دانشجویان و زنان خانه‌دار می‌توانند برای بهره مندی از این طرح غیرحضوری به سایت سازمان مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس، نرخ بیمه‌ای تعریف شده برای این طرح را ١٢ تا ١٨ درصد اعلام و به خدمات گسترده این سازمان که به صورت الکترونیکی و غیرحضوری ارائه می‌شود، اشاره کرد و افزود: مخاطبان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند خدمات را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

آمار بیمه شده فارس نسبت به میانگین کشور

مرادی با اشاره به اینکه کارگاه‌های خصوصی بالای ۵٠ نفر مشمول بازرسی نمی‌شوند، گفت: به منظور جلوگیری از فرار بیمه‌ای کارگاه‌های خصوصی، شناسایی افراد شاغل بیمه نشده در دستور کار قرار گرفته است.

او تاکید کرد: اگرچه از نظر تعداد بیمه شدگان در استان فارس روند به رشدی داشته‌ایم اما در عین حال این آمار از متوسط کشوری کمتر است.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس خاطرنشان کرد که اختلاف درآمدهای این اداره نسبت به درآمدهای آن حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان است و کسری‌ها از محل سایر منابع سرمایه‌گذاری تامین می‌شود.

مرادی همچنین با بیان اینکه، بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند وضعیت استحقاق درمان خود را استعلام کنند، گفت: هر بیمه شده می‌تواند با تلفن همراه خود کد #۱۴۲۰*۴* را شماره‌گیری و وضعیت استحقاق درمان خود را استعلام کند.

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=27353

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.