2

خط و نشان استاندار فارس به پیمانکارانی که به تعهد خود در مسکن ملی عمل نکنند

  • کد خبر : 35687
  • 04 مرداد 1402 - 17:26
خط و نشان استاندار فارس به پیمانکارانی که به تعهد خود در مسکن ملی عمل نکنند
استاندار فارس خط و نشانی هم برای برخی از شرکت‌های پیمانکاری کشید و گفت: به شرکت‌هایی که پیمانکار که در مقابل انجام تعهدات دولت تاکنون شروع به کار نکرده‌اند اخطاریه دهید؛ در صورت عدم آغاز به کار در هیچ یک از پروژه‌های استان اجازه فعالیت نخواهند داشت.

آونگ پرس  ، دکتر محمد هادی ایمانیه پیش از ظهر امروز در شورای مسکن استان، وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن را مورد بحث قرار داد و خواستار افزایش سرعت در اجرای پروژه‌های ساخت منازل مسکونی شد و گفت: واگذاری زمین به مردم خوب است اما نیازمند تدبیر و نظارت است. آیین نامه‌ای برای این موضوع تدوین شود و نحوه واگذاری، مسئولین نظارت، ساخت و حسن اجرای واگذاری در آن به صورت شفاف مشخص باشد.

استاندار فارس مشکلات پیش روی نهضت ملی جهش مسکن را به دو دسته استانی و کشوری تقسیم کرد و گفت: مشکلات کشوری را بنده در شورای عالی مسکن کشور مطرح می کنم؛ در شورای مسکن استان موانع و مشکلات فارس را مطرح کنید تا تدابیر لازم اتخاذ شود.
وی به اتمام بازنگری طرح هادی در یکی از استان‌ها اشاره کرد و افزود: همواره می‌بایست از تجربیات موفق سایر استان‌ها بهره برد؛ در شرایط کنونی برای تسریع در خانه‌دار شدن مردم جرات، توان، انگیزه و تلاش مدیران را لازم داریم.
وی، بر ضرورت توجه بیش از پیش به بافت‌های فرسوده تاکید کرد و ضمن اینکه مدیران را مکلف ساخت از ظرفیت این بافت‌ها برای احداث منازل مسکونی استفاده کنند، اظهار داشت: قبلاً مصوب کردیم مشکلات تعاونی‌های مسکن را حل کنید؛ در جلسه بعدی شورای مسکن استان گزارش اقدامات این مصوبه را ارائه دهید.
دکتر ایمانیه با اشاره بر اینکه در حوزه نظارت بر احداث منازل نهضت ملی جهش مسکن، اشتغال مهندسین جوان نیز مد نظر است، تصریح کرد: مکانیزم اجرای این موضوع در اختیار شماست اما بروکراسی اداری را بیش از پیش گسترش ندهید.
وی اعتبارهای موجود، در کنار واریزی‌های مردم را قابل توجه عنوان کرد و گفت: نقدینگی موجود را در پروژه‌ها هزینه کنید تا سرعت اجرای این نهضت افزایش یابد.
نماینده ارشد دولت در فارس، خط و نشانی هم برای برخی از شرکت‌های پیمانکاری کشید و گفت: به شرکت‌هایی که پیمانکار اجرای این طرح‌ها بوده‌اند و در مقابل انجام تعهدات دولت تاکنون شروع به کار نکرده‌اند اخطاریه دهید؛ در صورت عدم آغاز به کار در هیچ یک از پروژه‌های استان اجازه فعالیت نخواهند داشت.
وی تصریح کرد: برنامه زمانبندی برای همه پروژه‌ها و سایت‌ها اعلام شود و قرارگاه مسکن استان با حساسیت آنرا رصد و موضوعات را با جدیت پیگیری کند.
استاندار فارس در ادامه موانع و مسائل پیش روی اجرای دقیق و سریع طرح نهضت ملی جهش مسکن را در دو دسته استانی و کشوری تقسیم کرد و افزود: مسائل کشوری را بنده در جلسه شورای عالی مسکن کشور که با حضور ریاست جمهور برگزار می‌شود مطرح خواهم کرد؛ در جلسات شورای مسکن استان صرفاً موانع و مسائل مربوط به فارس را مطرح کنید تا برای حل آنان تدبیر شود.

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=35687

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.