1

بیش از ۴ هزار بازرسی از فرآیند ثبت نام مدارس فارس صورت گرفت

  • کد خبر : 37825
  • 15 مرداد 1402 - 18:30
بیش از ۴ هزار بازرسی از فرآیند ثبت نام مدارس فارس صورت گرفت
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس گفت: از ابتدای تیرماه و شروع ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی پیش رو تاکنون ۴ هزار و ۳۳ مورد بازدید توسط بازرسان محسوس و نامحسوس از فرایند ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان انجام شده است.

آونگ پرس ، سید اسماعیل حسینی در جلسه گارگروه نظارت و ارزیابی پروژه مهر، نظارت را مهمترین وظیفه همکاران خود در این حوزه دانست وگفت: نظارت باید قوی و مستدل و با حفظ حرمت همکاران و مدیران مدارس انجام گیرد .

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس گفت: از ابتدای تیرماه و شروع ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی پیش رو تاکنون ۴ هزار و ۳۳ مورد بازدید توسط بازرسان محسوس و نامحسوس از فرایند ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان انجام شده است.

حسینی افزود: تغییر پنج مدیر مدرسه در پی بازدید و گزارش این بازرسان از فرایند ثبت نام در مدارس فارس انجام شده و این بازدیدها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در مدارس عادی طبق شیوه نامه ثبت نام، مدیران فقط مجاز به دریافت پول کتاب و بیمه هستند و در مدارس تیزهوشان و شاهد طبق آیین نامه های وزارتی وجهی دریافت می گردد که میزان آن باید در محل دید اولیا درمدرسه نصب گردد.

کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش فارس و دبیر کارگروه نظارت و ارزیابی پروژه مهر استان نیز گفت:برای اینکه سال تحصیلی جدید به نحو مطلوب و با کمترین آسیب در بخش های مختلف شروع شود، بر اساس دستورالعمل وزارتی، شرح وظایف هر کارگروه مشخص شده که با تشکیل جلسات منظم در این کارگروه ها ،مسائل و مشکلات موجود مطرح و برای پی گیری بیشتر به کارگروه اصلی منتقل خواهد شد.

باقراحمدی افزود: تلاش ما ایجاد آرامش خاطر در اولیای دانش آموزان در موضوع ثبت نام فرزندانشان است. کارشناس مسئول نقل و انتقالات آموزش و پرورش فارس نیز گفت: در موضوع نقل و انتقالات تقریبا از ۶ خردادماه نقل و انتقالات شروع شده و تا کنون ۹۷۸ نفر خارج استان و هزار و ۶۰۶ نفر ورودی خارج استان و ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر ثبت تقاضا در نقل و انتقالات درون استانی داریم.

علی محمدی فرد افزود: در رابطه با صدور ابلاغ در کشور بعد از کرمانشاه حائز رتبه دوم هستیم و تا کنون ۲۰ هزار و ۴۰۰ نفر معادل ۳۳ درصد ابلاغ همکاران صادر شده و مابقی هم درحال صدوراست.

کارشناس مسئول نقل و انتقالات آموزش و پرورش فارس ادامه داد: با توجه به تقویم زمان بندی جدید وزارت متبوع مقرر گردیده اوایل شهریورماه نتایج نقل و انتقالات را اعلام نماییم.

ربیعی؛کارشناس آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: طبق گزارشات گرفته شده تا کنون در حوزه ابتدایی از پایه دوم تا ششم ۹۲ درصد ثبت نام ها انجام شده که چند درصد باقیمانده به دلیل مشکلات سامانه ای بوده است.

رییس سازمان دانش آموزی فارس نیزگفت: در مردمی سازی مسئله نظارت مردمی بر سرویس مدارس و پوشاک با استفاده از ظرفیت خانواده هایی که با مجموعه سازمان دانش اموزی در ارتباط هستند متناسب با دغدغه خانواده ها در خصوص تهیه پوشاک ایرانی اسلامی محتواهایی آماده شده است.

مرتضی کریمی افزود:همچنین از ظرفیت خیرین و گروه های مردمی در جشنواره مهر کاغذی استفاده می شود و دفتر و کتاب های بلااستفاده جمع اوری و به دانش اموزان تیازمند تقدیم خواهد شد.

وی ادامه داد: از ظرفیت گروه های جهادی دانش آموزی در راستای قرارگاه عدالت و نصیب برابر نیز استفاده خواهد شد.

رییس سازمان دانش آموزی فارس گفت: نهضت آموزش سواد رسانه و سواد فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گرفته است و تا کنون ۸ هزار نفر اموزش دیده اند و ۵ هزار نفر از فرهنگیان آموزش های تخصصی را خواهند دید.

کریمی افزود: امسال از ظرفیت مشاورین مردمی سازی ۵۹ گانه برای طرح بازرسان مردمی جوان استفاده می کنیم.

 

 

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=37825

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.