0

فعالان اقتصادی و صاحبان بنگاه‌ها ترجیح می‌دهند مشکلات حال حاضرشان را مد نظر قرار دهند

  • کد خبر : 43693
  • 24 اسفند 1402 - 21:04
فعالان اقتصادی و صاحبان بنگاه‌ها ترجیح می‌دهند مشکلات حال حاضرشان را مد نظر قرار دهند
عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس گفت: فعالان اقتصادی و صاحبان بنگاه‌ها ترجیح می‌دهند مشکلات حال حاضرشان را مد نظر قرار داده و در رفع آن‌ها تلاش کنند.

جلسه مشترک کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی و کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با موضوع بررسی نیاز به بازنگری مواد قانونی مالیاتی در حوزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی با حضور اعضای این ۲ کمیسیون و سایر فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

در این جلسه سهیلا محبی گفت: تولید مسئولانه با رویکرد آینده نگری به عنوان هدف اصلی و بنیان مسئولیت اجتماعی متاسفانه جذابیت آنی ندارد و فعالان اقتصادی و صاحبان بنگاه‌ها ترجیح می‌دهند مشکلات حال حاضرشان را مد نظر قرار داده و در رفع آن‌ها تلاش کنند.

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس افزود: به همین جهت لازم است به موازات فرهنگ سازی و ترویج حکمرانی سازمانی مسئولانه در دراز مدت نیم نگاهی به قوانین و مسائل موجود داشته باشیم.

محبی با بیان اینکه قوانین زیادی وجود دارند که خوب اجرا نمی‌شوند و یا برخی از قوانین نیز بعد از اجرا، نظارت کامل و دقیقی بر آنها وجود ندارد اظهارداشت: قوانینی که امکان داشتن بخشنامه و به تبع آن دخالت و چندگانگی تعابیر و تفاسیر در آنها متصور است در هر صورت با همه شرایط و توصیفات در هیچ کجای دنیا ایفای مسئولیت اجتماعی قانونی شدن و در واقع اجبار رسمی حرکت نکرده است بنابراین ما هم لازم است تلاش کافی در این زمینه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: از طرفی خوب است که تمرکز بر پیشگیری و آگاه سازی در حوزه مسئولیت‌ها و تکالیف قانونی تشکل ها و سمن‌ها به عنوان مخاطبین قابل توجه حوزه مسئولیت اجتماعی صورت پذیرد که اطلاع کافی و روشنگری در این زمینه‌ها وجود داشته باشد و نهایتاً در مسیر انجام فعالیت‌ها در مخاطرات احتمالی گرفتار نشوند.

در ادامه این جلسه علیرضا قدرتی نیز گفت: تعامل بسیار خوب مدیران استان با بخش خصوصی، انعطاف پذیر بودن مدیران در اجرای قوانین و مقررات و بخشنامه ها بسیار کارگشا و حائز اهمیت است.

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه چالش های پیش نویس قانون مسئولیت اجتماعی باید از سوی بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد، ادامه داد: این گونه بیان کرد که قوانین مالیاتی برای افرادی که در حوزه مسئولیت اجتماعی فعالیت می کنند باید به گونه ای باشد که دلسرد نشوند و مورد حمایت قرار بگیرند و برای سایر فعالان اقتصادی انگیزه ایجاد شود.

در ادامه این جلسه انصاری هم گفت: صندوق های خیریه می توانند با درخواست ناظر از اداره امور مالیاتی و سپس ارائه گزارش توسط ناظر در زمان مقرر مشمول معافیت ها شوند.

معاون اداره کل امور مالیاتی استان فارس با بیان اینکه از اطلاع رسانی ها در راستای مجموعه اقدامات سازمان های مالیاتی در دستور کار قرار دارد عنوان داشت: محل هزینه کرد مالیاتها به اندازه کافی به شهروندان اطلاع رسانی نشده است اما به طور مثال سازمان مالیاتی فارس به صورت ماهانه به شهرداری ها و دهیاری ها وجوه مالیاتی را واریز کرده است.

انصاری با شرح اهمیت تکمیل اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان افزود: معافیتها زمانی برای مودیان و خیرین اعمال خواهد شد که آنها به تکالیف قانونی خود عمل کنند.

 

لینک کوتاه : https://avangpress.ir/?p=43693

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم آونگ پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.